Historie oddílu PRŮZKUMNÍK

Veterání: Filmy z 8mm (70-80 léta):

1) https://uloz.to/!akWoR5iG5aGo/prezentace-pruzkumnik-2-avi

2) https://uloz.to/!WeqYdsNmHPZE/prezentace-pruzkumnik-3-avi

3) https://uloz.to/!h01DfKJWu9RG/prezentace-pruzkumnik-4-avi

  Náš oddíl byl založen v roce 1967 Janou a název nesl Fotoblesk. Zabývali jsme se turistikou a fotografováním. Mezi vedoucí se vystřídali Jirka Kalivoda s brášky Jarka a Jury Urbánkovi. Zde oddíl zaniká poprvé a je obnoven opět Janou.
Na první tábor jedeme až v roce 75 do Dlhé nad Kysucou. Do vedení přibývá Níťa, Bodlina, Sváťa a Baby z BVU.
V roce 76 se na našem druhém táboře v Mladecku přejmenováváme na Průzkumník. Jana se stává ředitelkou ZDŠ a oddíl přebírá Nikos s Hrochem, kteří se ve všem snaží napodobit s BVU. Po dohodě přebírá oddíl Hroch až do roku 80, kdy odchází na vojnu a vedoucím se stává Mirek Gelner a Šárka Burianová. Do roku 82 většina kluků odchází do jiných oddílů jako je BVU, Sedmička..a oddíl zaniká podruhé. Po vojně roku 83 zakládá Hroch spolu s Profou, Markýzem, Apíkem, Křečkem, Bolkem, Uzlem, Šípem a Kobzolem TOM Průzkumník 4316.
V roce 85 získáváme klubovnu na stadionu TJ VOKD v Porubě a vzniká první mezioddílová soutěž Boj o modrý obelisk.
Dále získáváme novou táborovou základnu v Čermné ve Slezsku a obnovujeme puťáky. V roce 1991 vzniká Asociace TOM a roku 92 se rozdělujeme na Jih(Hroch, Jana) a Poruba(Apík, Profa, Bublina, Pigi, Pinďa).
Po pár měsících získáváme klubovnu Stadická 13 a stáváme se i členy TJ Sokol Hrabůvka. Mezi vedení přibývá Salga, Majer, Shawel, Oko, Čína, Alobal, Ještěrka, Šíp a Martin.
Od roku 2002 vede oddíl Ještěrka s Martinem.
V roce 2005 Poruba zaniká a vše se stěhuje do Hrabůvky.
V roce 2007 získáváme novou klubovnu Na Mýtě 10 a oddíl vede Ještěrka, Martin, Fakír, Česílko a Apík.